Відеоспостереження відноситься до складової частини забезпечення безпеки будь-якого будинку, офісного приміщення та підприємства тощо. До системи відеоспостереження відносять сукупність можливого обладнання, основне функціональне призначення якого полягає у цілодобовому відслідковуванні і записі всього того, що проходить на території приватного будинку чи офісу.

Різновиди систем відеоспостереження

Не викликає сумніву такий факт необхідності встановлення на будь-якому підприємстві системи відеоспостереження. В залежності від передачі відеосигналу існують два основних різновиди відеоспостереження. Це:

  1. Аналогове спостереження. Система являє собою комплекс взаємопов’язаних приладів. Відеокамери поєднуються з відеореєстратором з використанням кабелю коаксіального типу або за допомогою витої пари. Відеокамери мають у складі цифрові високопродуктивні матриці. Відеореєстратор у собі містить прилад-перетворювач, який перетворює аналоговий сигнал і проводить його оцифровування. Програмне забезпечення відповідає за аналіз отриманих даних і збереження їх на цифровий носій. Аналогове спостереження – ідеальний варіант для приватних будинків і маленьких офісних приміщень. Таку систему відеоспостереження можна з легкістю встановити та провести її налаштування.
  2. Мережеве відеоспостереження. Основними складовими системи є IP-камери, які можуть поєднуватись як з глобальною, так і з локальною мережею, на відміну від аналогової системи. Передача відеосигналу йде з використанням інтернет-протоколів на серверні прилади IP-відеореєстраторів. Завдяки IP-приладам йде розпізнавання обличь людей, проводиться облік відвідувачів тощо.

В останній час перевагу віддають, так званому, гібридному відеоспостереженню, тобто гібридним відеореєстраторам, які можуть працювати в один і той же час з аналоговими та IP-відеокамерами.

Яким системам відеоспостереження віддати перевагу?

Перед тим, як придбати та встановити відеокамери на будь-якому об’єкті слід знати, які саме цілі ви ставите перед системою відеоспостереження, а саме відповісти для себе на такі запитання:

  • яким відеокамерам ви хочете віддати перевагу (наприклад, непомітним, або тим, які використовуються як фактор стримування зловмисника);
  • де будуть встановлені камери – на вулиці чи в приміщенні закритого типу;
  • площа, яку ви хочете захистити за допомогою системи відеоспостереження;
  • якої чіткості зображення і деталізації ви хочете досягти;
  • необхідність наявності аудіо приладів;
  • необхідність у майбутньому встановлення додаткових камер спостереження тощо.

В залежності від відповідей на комплекс цих питань і йде підбір тих чи інших камер спостережень, з певним рівнем чутливості. Крім того, при виборі системи відеоспостереження слід врахувати місце її установки, так, наприклад, при встановленні камер на вулиці слід врахувати захист від кліматичних умов.

У простому випадку до системи відеоспостереження входять реєстратор, камери спостереження за периметром будинку, внутрішні камери відеоспостереження та прилад для відтворення – монітор (екран). Зовнішні камери виконують задачі зйомки прилеглої території, після чого зображення передається на записуюче обладнання. Вірно спроектована та встановлена система відеоспостереження забезпечить захист вашого будинку від злочинців. Звертаючись до ТОВ Охоронної фірми «Кедр», ви зможете вирішити ряд питань, які стосуються забезпечення захисту вашого будинку і прилеглої території. Спеціалісти компанії допоможуть в виборі і встановленні необхідного обладнання по вигідній ціні!