Охорона житла, майна, комерційних підприємств – важливе питання, якому варто приділити увагу. В залежності від цінності майна, що охороняється, та типу об’єкту охоронні системи можуть складатися з декількох елементів – відео та аудіо спостереження і сигналізація як всередині приміщення, так і за його межами. Важливу роль в забезпеченні безпеки об’єкту відіграє периметральна сигналізація.

Принцип дії периметральної сигналізації

Периметральна охоронна сигналізація – це комплекс технічних засобів, які забезпечують контроль зовнішнього периметру навколо охоронюваного об’єкта. Якщо системи відеоспостереження фіксують факт правопорушення, а сигналізація сповіщає про проникнення всередину споруди, то призначення периметральної сигналізації інше – вона визначає порушника ще на етапі проникнення на територію об’єкту або поблизу неї.

Охоронна фірма КЕДР ЛТД

В цілому система охорони периметру – це взаємопов’язана лінія датчиків, яка встановлюється по визначеному периметру та безперервно контролює його. Довжина цієї лінії – від кількох метрів до кількох кілометрів. Все залежить від типу охоронюваного об’єкту – наприклад, периметр може бути встановлений перед входом до будинку, або навколо території будинку, або навколо території великого підприємства чи сільськогосподарських угідь. В будь-якому разі, проект сигналізації периметру розраховується в індивідуальному порядку.

Типи периметральної сигналізації

В залежності від принципу дії, периметральні системи охорони можна поділити на дві групи:

 • кабельні (у ролі чутливих елементів виступають безпосередньо кабелі, які з’єднують датчики);
 • бездротові (чутливими елементами виступають прилади випромінювання).

Кожна з цих систем має свою класифікацію.

Кабельні сигналізації периметру поділяються на:

 • проводно-хвильові;
 • вібраційні.

Бездротові сигналізації поділяються на:

 • ІК-випромінювачі (реагують на перетин невидимого променю, який вони створюють);
 • радіохвильові системи (реагують на порушення магнітного поля);
 • сейсмічні системи (реагують на вібрацію ґрунту при порушенні кордонів).

Для більш ефективної охорони периметру можна використовувати декілька ліній захисту і комбінувати периметральні системи.

Вимоги до периметральної сигналізації

Периметральна охоронна сигналізація, як і будь-яка система охорони, має відповідати певним вимогам:

 • покриття периметру має бути повним і не мати «сліпих зон» та розривів (навіть якщо на території є водні об’єкти, рослинні насадження тощо);
 • можливість налаштування чутливості датчиків в широкому діапазоні: датчики повинні розпізнавати будь-які спроби порушення периметру; не мають реагувати на «безпечні» сигнали (вібрація від транспорту, голосні звуки, рух тварин або птахів); повинні мати мінімальну чутливість до радіо- та електромагнітних перешкод;
 • елементи системи мають бути стійкими до погодних умов, зношування, вандалізму, корозії тощо;
 • система має швидко передавати тривожний сигнал;
 • наявність можливості поєднання з іншими охоронними системами, прихованого монтажу датчиків;
 • наявність можливості швидкого, зручного, економічного монтажу, обслуговування та ремонту елементів системи сигналізації.

Відповідність таким вимогам підвищує ефективну роботу периметральної сигналізації.

Монтаж периметральної сигналізації

Команда спеціалістів охоронної фірми «КЕДР» розробить детальний план периметральної охоронної сигналізації та здійснить її якісний монтаж з урахуванням типу об’єкта, площі та топографічних даних території, конструкції забору (при наявності). Фірма має відповідні ліцензії та дозволи.